Uczniowie PSP24 poznają Polskę!

Uczniowie kl.1a i 1b wraz z nauczycielami, p. Katarzyną Bednarczyk, p. Anetą Cebulą, p. Anną Budzińską oraz p. Katarzyną Świeżewską wzięli udział w wycieczce jednodniowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wycieczka odbyła się 14.06.2023r. W tym dniu odwiedziliśmy dwa wspaniałe miejsca. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od przyjazdu do Mazowieckiego Sioła Julianówka w Julianowie. Przywitano nas lokalnym poczęstunkiem , a następnie dzieci wzięły udział w warsztatach „od mleczka do serka i masełka”, w których to samodzielnie wykonywały ser biały oraz masło, a na koniec odbyła się degustacja. Po warsztatach podzieleni na grupy zwiedzaliśmy minizoo, strzelaliśmy z łuków, wyplataliśmy z siana koguty pod nadzorem lokalnej twórczyni ludowej oraz braliśmy udział w zawodach sportowych. Na koniec pobytu odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz czas na harce na placu zabaw.

W ramach kolejnego punktu wycieczki przyjechaliśmy do Muzeum Wsi Radomskiej, gdzie spędziliśmy czas na spa

cerze po terenach muzeum oraz fantastycznej zabawie na placu zabaw.